- Ha nem láttad a Mit tudunk (rosszul) a célkitűzésről? c. blogvideót, akkor mielőtt ebbe belevágnál, nézd meg azt!
- A mai bejegyzésben a célkitűzés (helyes) módszertanát mutatom be neked. Mondj véleményt, és oszd meg a gondolataidat közösségi média oldalainkon! Használd a #BestsellerSiker vagy #BestsellerSikerBlog hashtag-et!
- A célkitűzés előtt először legyen egy hosszabb távú víziód, akár 10-20 éves jövőről, arról, hogy hogyan akarsz élni. A célok abban segítenek, hogy lépésekre tudd bontani a víziód.
- Nézd meg a videót, és tűzz ki olyan célokat, amelyek segítenek és előreviszik az életed!
Újdonság:
1. Kövess a közösségi médiában!
Mostantól naponta jelentkezünk a Facebook, LinkedIn, Instagram, YouTube és Podcast felületeinken hasznos tartalmakkal (inspirációs témájú posztokkal), amelyek témája az önfejlesztés, marketing és könyvkiadás.
Kövess minket, bátran adj visszajelzést, lájkolj, kommentelj, és oszd meg a téged inspiráló tartalmakat.
2. Könyvet szeretnél kiadni?
Gyere el az élő Bestseller Siker Webinárunkra, ahol megmutatjuk, hogyan tudod gyorsan, költséghatékonyan és profi stratégiával megírni és kiadni a saját könyvedet!
Látogasd meg az információs oldalunkat, és jelentkezz be a következő online képzésre!
TUDTAD?
Hetente díjakat, motivációs ajándékokat ajánlok fel azoknak, akik képet vagy videót posztolnak az Instagram-on, és ehhez használják a #BestsellerSikerBlog hashtag-et.
Nagyon várom az ezzel az epizóddal kapcsolatos gondolataidat!
KAPCSOLÓDÓ BEJEGYZÉSEK:
INSPIRÁCIÓS IDÉZETEK
TELJES LEIRAT
Ha nem láttad azt a blogvideót, amelyben arról beszélek, mit tudunk (rosszul) a célkitűzésről, akkor mielőtt ezt megnéznéd, mindenképpen pótold.
Ha összeállt a víziód, akkor már van értelme beszélni a célkitűzésről. Olyan célokat határozz meg, amelyekért meg kell küzdeni.
“Nem az a baj, ha nagyot álmodunk, és nem érjük el, hanem az, ha kicsit és elérjük.” – mondja Michelangelo.
Az a javaslatom, hogy fokozatosan lépj ki a komfortzónádból. Emlékszel arra a tanmesére, hogy az egyik béka alá lehet gyújtani, és a végén megfő, de ha beleugrik a forró vízbe, akkor ki is ugrik onnan? Nézzük ezt most picit inverz módon: ha csak fokozatosan 1%-ot javítasz minden nap, akkor sokkal könnyebb dolgod lesz, hogy elérd a célod, mintha egyből elvárod magadtól a drasztikus változást. Ne pánikhelyzetet előidéző célokat keress, hanem kihívást, amely nem rémiszt meg annyira, hogy elmenekülj onnan.
Képzelj el egy céltáblát, aminek a középpontja a komfortzóna, azt körbekeríti a növekedési zóna, amit kívülről körbe vesz a pánikzóna. Ne középre, és ne is a szélére célozz!
Amikor célokat tűzöl ki magadnak, akkor azok olyanok legyenek, amikkel meg kell feszítened magadat, de el tudod hinni azt, hogy el fogod érni. Most csak a célokról beszélünk, és nagyon fontos, hogy lásd, hogy neked mi az, ami inkább inspirációt ad: hogy látod a következő 15 km-t, vagy csak a következő néhány lépést?
Neked legyen ez egy megfeszülés, haladj benne, folyamatosan növekedj, de ne feszítsd túl! Ha neked 2 km egy kihívás, akkor ne akarj 5 vagy 10 km-t futni elsőre. Ugyanúgy, ha értékesítéssel foglalkozol, vagy vannak olyan munkatársaid, akik ezzel foglalkoznak, és az átlageredményük naponta 5, akkor kitűzhetsz 6-ot vagy 7-et (ami már fejlődés), ám ha 10-et tűzöl ki, azt nem fogják elsőre elhinni. Inkább két lépcsőben tűzz ki először 7-et, aztán a következő hétre 10-et! Tehát folyamatosan törekedj a növekedésre, és egyre jobban ki tudsz majd nyújtózni, ezáltal pedig növekedni.
Határozz meg célokat lehetőleg minden életterületedre! Ha csak az egyikre, csak a karrieredre / üzleti életedre tűzöl ki, akkor ne csodálkozz, hogyha egyébként előbb-utóbb a munka-magánélet rendszere teljesen felborul.