- A hét eleji halogatással kapcsolatos blogvideó után ezúttal egy gyakorlatra invitállak, mégpedig arról, hogyan lehet a halogatásból számodra önbizalom.
- Ebben a bejegyzésben bemutatom, hogy mi az a technika, ami nekem mindig beválik, hogyha növelni akarom az önbizalmamat; ez úgy működik, mint egy izom – a halogatott teendők pedig a súlyok. Dolgozz ki stratégiát a megemelésükre!
- Kérlek, hogyha hasznosnak tartod a blogbejegyzést, akkor oszd meg a közösségi média oldaladon. Használd a #BestsellerSiker vagy #BestsellerSikerBlog hashtag-et!
- Ha nem szeretnéd tovább halogatni a saját könyved megírását, akkor jelentkezz a Bestseller Siker Webinárra: https://petobence.hu/oke
Újdonság:
- Kövess a közösségi médiában!
Mostantól naponta jelentkezünk a Facebook, LinkedIn, Instagram, YouTube és Podcast felületeinken hasznos tartalmakkal (inspirációs témájú posztokkal), amelyek témája az önfejlesztés, marketing és könyvkiadás.
Kövess minket, bátran adj visszajelzést, lájkolj, kommentelj, és oszd meg a téged inspiráló tartalmakat.
- Könyvet szeretnél kiadni?
Gyere el az élő Bestseller Siker Webinárunkra, ahol megmutatjuk, hogyan tudod gyorsan, költséghatékonyan és profi stratégiával megírni és kiadni a saját könyvedet!
Látogasd meg az információs oldalunkat, és jelentkezz be a következő online képzésre!
TUDTAD?
Hetente díjakat, motivációs ajándékokat ajánlok fel azoknak, akik képet vagy videót posztolnak az Instagram-on, és ehhez használják a #BestsellerSikerBlog hashtag-et. Nagyon várom az ezzel az epizóddal kapcsolatos gondolataidat!
KAPCSOLÓDÓ BEJEGYZÉSEK:
- A sikeres élet öt törvénye
- Mit tudunk (rosszul) a célkitűzésről?
- Hogyan tűzz ki célokat helyesen?
- A halogatás NEM ciki…
INSPIRÁCIÓS IDÉZETEK
TELJES LEIRAT
A hét eleji halogatással kapcsolatos blogvideó után ezúttal egy gyakorlatra invitállak, mégpedig arról, hogyan lehet a halogatásból számodra önbizalom. Különösnek hangzik?
A legutóbbi videóban arról beszéltem neked, hogy a halogatás valójában egy lehetőség, ugyanis azt mutatja meg, hogy olyan jövőképed van, amiben bizonyos szokások a jelenlegi szokásrendszeredből vagy nem férnek bele, vagy pedig hiányoznak belőle.
Mai napon pedig szeretnék mutatni egy olyan technikát, amit én is rendszeresen használok akkor, amikor úgy érzem, hogy nincs a tetőpontján az önbizalmam. Mi a stratégiám?
Először is előveszek egy üres lapot, és felírom a tetejére, hogy „Miben halogatok?” Azután összeírok mindent, ami csak az eszembe jut. Ez egy hihetetlen nagy lehetőség, ugyanis ilyenkor veszem észre, hogy mennyi mindent pakoltam bele a hátizsákomba – mik azok a lezáratlan, elvarratlan dolgok, amik tudat alatt viszik az energiámat. Általában arra jövök rá, hogy a múltban elindítottam sok-sok olyan folyamatot, ami pörög vagy éppen már kezd megállni, és abba is belefáradok, hogy számon tartsam ezeket.
Biztos vagyok benne, hogy a Te esetedben is a halogatás sokszor a lezáratlan projektekkel kapcsolatos:
- nem hívtál fel valakit,
- nem követtél után egy ajánlást, vagy éppen ki sem küldted;
- nem válaszoltál meg egy-két emailt,
- nem írtál meg egy-két blogbejegyzést,
- vagy egyszerűen csak fizikailag magad körül nem csináltál rendet, nem látsz már át a káoszon – pedig a zseni ugye átlát.
Az is lehet, hogy mentálisan vagy elfáradva, és nem tudtál kiereszteni, nem tudtad egy picit megélezni a baltát, egyre kevésbé vagy hatékony, és azt érzed, hogy egy mókuskerékben zakatolsz.
De az is lehet, hogy „csak” nemet kellett volna mondani, ami egyes esetekben nekem is nagyon nehéz. De ha az ember megteszi, akkor azt érzi, hogy picit azért erősebb, mert nem hagyta cserben saját magát.
Gyűjts össze mindent, amit úgy érzel, hogy most halogatsz! Nyugodtan akár állj is itt most meg, legyen kész ez a listád, gyűjtsd össze, ami csak eszedbe jut – üzleti és magánéleti szempontok alapján – ha kész vagy, akkor pedig folytatjuk.
Szóval, ha megvagy ezzel a listával, akkor arra szeretnélek téged kérni, hogy ne dobd ki, ne ásd el, ne gyűrd össze, hanem legyen ott előtted és minden reggel, amikor felébredsz, és újult akaraterővel indulsz, húzz le róla napi egy-két tételt (nyílván úgy, hogy meg is csinálod)!
Azt fogod érezni, hogy pontról pontra egyre erősebb vagy. Az elején csak egy pici előrelépés volt, csak éppen valakinek válaszoltam, éppen valamilyen dolgot le tudtam zárni, utána pedig azt gondolom – legalábbis nálam ez a tapasztalat -, hogy néhány nap vagy hét múlva egyre erősebb vagyok – és szinte észre sem veszem, hogy akár ötöt-hatot is ki tudok pipálni egy nap.
Egyre többet, egyre nagyobb lendülettel, hiszen ne felejtsd el, amikor az önbizalomról beszélünk, az abból ered, hogy kompetensnek érzed magad. Ha megcsinálsz valamit, akkor tulajdonképpen bizonyítottad magadnak azt, hogy képes vagy rá, sőt akár még nagyobb dolgokra is a későbbiekben. Ha az önbizalmat mint izmot megerősíted, akkor egységnyi idő alatt sokkal nagyobb dolgokat fogsz létrehozni.
Egyébként, ha már a halogatással kapcsolatos listáról beszélünk, akkor ne felejtsd el azt, hogy ide főként olyan dolgok jönnek, amik a „fontos, de nem sürgős” kategóriába esnek, mert ha sürgős lenne, már régen a körmödre égett volna, nem lenne aktuális, kijött volna a NAV, vagy valamilyen szankcióval kellett volna szembe nézned, ezért azt már megcsináltad volna.
Ezek főként olyan dolgok, amik magad miatt fontosak, de valamiért nem foglalkozol velük. Lehet ez az önfejlesztés, az is lehet, hogy ez valamilyen meditációs szokásnak a bevezetése, testedzés, naplóírás, vagy akár a könyvírás.
Ha követed a blogoldalamat, akkor valószínűleg benned is már megfogalmazódott az, hogy érdemes lenne könyvet írni. Bizony, hogyha sokáig húzod, halasztod, lassan már Te is azt érzed, hogy az a könyv már nem is aktuális, „igazából megírták helyettem”, már van ilyen az iparágban, és már elvesztette az újdonság erejét.
Most nem szeretnék a könyvírás témájába nagyon belemenni, inkább csak egy technikát szeretnék átadni. Ahogy ezt a mentoráltaknak is mindig mondom, ha a nap elején egy 15-20 percet azzal foglalkozol, hogy a vázlatodat megírod, lehet, hogy csak egy-egy tételt dolgozol ki, de útközben vagy akár később visszatérsz rá, eszedbe jut egy film, egy könyvcím, egy történet vagy valamilyen motívum, ami beleillik a vázlatba, akkor azt ki tudod egészíteni. Csak néhány hét, amíg foglalkozol vele napi 15-20 percben, a végén ott lesz az egész könyvednek a szerkezete, struktúrája.
Tényleg arra bíztatlak, hogy ha könyvíráson gondolkodsz, akkor azt lépésről-lépésre, napi 15-20 perccel el tudod kezdeni, nem kell az egész életedet újragondolni, az összes szokást megváltoztatni körülötte.
Tehát, hogy a napod elejét lődd be, hogy ezekkel a halogatott projektekkel foglalkozol, kelj fel egy picit korábban, mint szoktál, és akkor ott van számodra egy nyugodt félóra, vagy akár egy hosszabb időtartam.
Ha pedig a könyveden gondolkodsz, akkor arra bíztatlak, hogy látogass el a Bestseller Siker Webinárra, ezt következő szerdán is megrendezzük, úgyhogy a petobence.hu/oke oldalon tudsz rá jelentkezni.