- Albert Einstein szerint „a világ nyolcadik csodája nem más, mint a kamatos kamat, mert azok, akik megértik, ki is érdemlik, ezáltal keresnek belőle. Azok, akik viszont nem értik, fizetik.” Az emberek 98%-a vesztesek közé tartozik, mert hitelként, inflációként vagy adóként elszenvedi. És Te?
- A mai bejegyzésben a lineáris és az exponenciális gondolkodás közötti különbséget mutatom be.Mondj véleményt, és oszd meg a gondolataidat közösségi média oldalainkon! Használd a #BestsellerSiker vagy #BestsellerSikerBlog hashtag-et!
- A lineáris gondolkodás esetében az elsődleges az azonnali megtérülés; Aki exponenciálisan gondolkodik, az három dologra fókuszál: kapcsolataira, személyes fejlődésére és a piaci hitelesség növelésére.
- Nézd meg a videót, és döntsd el, hogy melyik gondolkodásmód segít téged sikerekhez! Dolgozz rajta!
Újdonság:
- Kövess a közösségi médiában!
Mostantól naponta jelentkezünk a Facebook, LinkedIn, Instagram, YouTube és Podcast felületeinken hasznos tartalmakkal (inspirációs témájú posztokkal), amelyek témája az önfejlesztés, marketing és könyvkiadás.
Kövess minket, bátran adj visszajelzést, lájkolj, kommentelj, és oszd meg a téged inspiráló tartalmakat.
- Könyvet szeretnél kiadni?
Gyere el az élő Bestseller Siker Webinárunkra, ahol megmutatjuk, hogyan tudod gyorsan, költséghatékonyan és profi stratégiával megírni és kiadni a saját könyvedet!
Látogasd meg az információs oldalunkat, és jelentkezz be a következő online képzésre!
TUDTAD?
Hetente díjakat, motivációs ajándékokat ajánlok fel azoknak, akik képet vagy videót posztolnak az Instagram-on, és ehhez használják a #BestsellerSikerBlog hashtag-et.
Nagyon várom az ezzel az epizóddal kapcsolatos gondolataidat!
KAPCSOLÓDÓ BEJEGYZÉSEK:
- Melyik életet éled?
- A sikeres élet öt törvénye
- Mit tudunk (rosszul) a célkitűzésről?
- Hogyan tűzz ki célokat helyesen?
- A siker Pareto-elve
INSPIRÁCIÓS IDÉZETEK
TELJES LEIRAT
Albert Einstein szerint „a világ nyolcadik csodája nem más, mint a kamatos kamat, mert azok, akik megértik, ki is érdemlik, ezáltal keresnek belőle. Azok, akik viszont nem értik, fizetik.”
A lineáris és exponenciális gondolkodás között szintén van különbség. Az én állításom, hogy az emberek 98%-a igazából a kamatos kamatnak a vesztese, mert hitelként, inflációként vagy adóként elszenvedi – ez a lineáris gondolkodáshoz áll közelebb. Aki pedig a nyertese, az közelebb áll az exponenciális gondolkodáshoz.
A lineáris gondolkodás arról szól, hogy van egy egységnyi időm (egyébként az exponenciális is egységnyi idő, mindkettőnél ugyanannyi telik el), és arra fókuszál, hogy mi az a pénz / bevétel, mi az az elsődleges eredmény, amit el tudok belőle érni. A vállalkozók többsége pont azért nem épít fel nagy dolgokat, mert lineárisan gondolkodik, azonnali megtérülést akar. Most befektet, akkor holnap térüljön meg.
Aki exponenciálisan gondolkodik, annak nem a pénz az elsődleges. Három dologra fókuszál: kapcsolataira, személyes fejlődésére és a piaci hitelesség növelésére. Ha erre a háromra fókuszálsz, ha ezen a három területen vannak céljaid, elképzeléseid, projektjeid – és nem csak arról szól, hogy most valamennyit beleteszek, és akkor azért azonnal kapjak, akkor tudod fejleszteni a kapcsolataidat, saját magadat személyesen és a hitelességedet.
Nagyon fontos az, amit pont Kiyosaki mond, hogy a gazdag emberek sosem a pénzért dolgoznak. Az exponenciálisan gondolkodással megáldott emberek, az az 1-2%, a kapcsolataikon, saját magukon és a hitelességükön akar fejleszteni, növelni. Nagyon sok dolog van, amit még ki tud venni abból, mert növekszik az önbizalma ezáltal, ez is a személyiségfejlődés része egyébként. Persze, ami szintén nagyon fontos, hogy a végén sok-sok pénzben nyilvánul meg.
Talán láttad a Facebook-os filmet, ami arról szól, hogyan készítette és futtatta fel Mark Zuckerberg a vállalkozását. Ott volt egy olyan jelenet, amikor a srác, aki aztán társtulajdonos lett, beleszól az alapítók beszélgetésébe és azt mondja, hogyha most értékesítitek a Facebook-ot, az olyan, mintha 10 órakor lehúznátok a rolót a buliban, és nem várnátok meg a nagy tömeget. Ha ők ott lineárisan gondolkodtak volna, akkor talán azonnal pénzzé tették volna. Ők viszont exponenciálisan gondolkodtak, és látták azt, hogy mennyi mindent tudnak még belőle kivenni. (Aztán, hogy ez most a világ folyására pozitív vagy negatív, az egy másik kérdés, de az exponenciális gondolkodás ott volt!)
Nagyon érdemes figyelemmel kísérni a kapcsolatokat, a személyiségfejlődést és a hitelességet, mert ebből jön majd eredményként a pénz. De csak akkor, ha ezeken a területeken fejleszteni tudunk és folyamatosan növekszik a hatásunk: a hatástöbbszörözés.
Biztosan van olyan befektetésed, ami hoz 1-2% bevételt évente, ilyen például a kötvények vagy az állampapír. Lehetséges, hogy van olyan is, ami 4-6%-ot hoz, ilyen az ingatlan. Van-e olyan, amelyik akár két számjegyű bevételt is hoz? Lehet, hogyha részvénybe, tőzsdébe belefektetsz, akkor az két számjegyű bevételt is tud hozni.
De ha magadba fektetsz, akkor 100%-os vagy akár 1000%-os növekedést alapozol meg a következő években. Ha veszel egy könyvet 5000 forintért vagy 10000 forintért kettőt, és mindent megvalósítasz abból, betartod a dolgokat, akkor egészen biztos vagyok benne, hogy legalább 100 ezer vagy akár fél millió forintot is tudsz ezáltal realizálni úgy, hogy onnan egy-két taktikát megvalósítottál. Na, ilyen az, amikor magunkba fektetünk, és van olyan befektetésünk, ami megalapoz egy sokkal nagyobb növekedést, mint az 1-2% vagy 4-6% vagy a bitcoinba vagy a 10-12%-os részvénynövekedésbe.
Ne feledd:
“ Aki szűken vet, szűken is arat; aki bőven vet, bőven is arat.”